Mgr. KOUDELKOVÁ KLÁRA

Mgr. KOUDELKOVÁ KLÁRA

Vážení spoluobčané,

Dovolte, abych se vám představila. Pracuji již víc než čtvrt století na zlivské základní škole, čtyři volební období v zastupitelstvu města a hlavně zde žiji a vychovávám své tři dcery. Není mi proto lhostejné, jak se nám zde žije. Jsem připravena svou prací přispět k rozvoji našeho města, k lepší informovanosti občanů tak, abychom společně věděli, do čeho se město chystá investovat, které akce probíhají a jak je nakládáno s našimi penězi.

Čeká nás náročné období a právo na informace je jedním z nejzákladnějších. V roce 2011 se mi jako šéfredaktorce podařilo obnovit vydávání Zlivanu, který každé dva měsíce informoval o dění ve městě. Chtěla bych se k této práci vrátit.

Rovněž jsem pro město vytvořila kulturní komisi, která ale v současné době již nepracuje. Kultura je mi blízká, celá naše rodina dlouhé roky tančí, zpívá a muzicíruje v Bystřině. A byli jsme to odvážně my s přáteli, kdo uspořádal první Slavnosti mrkve.

Další oblastí, která je mi blízká, je práce s dětmi. Každý den, když chodím do školy kolem dopravního hřiště, bez kterého si již střed města ani nedovedeme představit, opět náš počin, sleduji radostně místní cvrkot. Ráda bych, aby míst, kde se může omladina fyzicky „vyřádit“ přibylo. Chybí nám školní venkovní hřiště, které by splnilo požadavky 21. století, chybí prostor pro kousky jezdců na koloběžkách, skateboardistů a v neposlední řadě i cyklistů. Proč nespojit současnou cyklostezku s Dolním náměstím? Ráda podpořím i propojení s Hlubokou, pokud to bude někdy aktuální…

A nejkontroverznější téma? Bydlení. Nemyslím si, že dvacet parcel, které se již osm let snaží město připravit, nějak významně vylepší situaci v přístupnosti bydlení. Osobně bych jako rozumnější viděla investici do městských bytů.

Slíbit vám můžou cokoli, ale stát pevně nohama na zemi a svým slibům dostát chce odvahu a soudnost.

Přeji vám všem, ať je vaše volba dobrá a za případné hlasy našemu sdružení OPZ děkuji.

Vaše Mgr. Klára Koudelková

Comments are closed.