NOVÁ DEMOKRACIE VE ZLIVI

Před 4 lety jsem měl rohy a kopyta, protože jsem si dovolil po vítězných volbách, a i přes povolební odchod p. Čipery k ODS, sestavit koalici, která měla většinu 8 hlasů v 15ti členném zastupitelstvu. Tato koalice však respektovala dosavadní tradici, že všechny nebo většina politických stran je účastna na řízení města formou aktivní účasti v Radě města Zliv. Místo v radě proto získala i ODS a tak 5 členů rady pocházelo ze 4 volebních stran. Pátá strana, Věci veřejné s jedním zastupitelem, získala místo předsedy finančního výboru. Opoziční ODS, kromě místa v radě města, patřilo i místo předsedy kontrolního výboru.

V celém povolebním období se tehdy sešly všechny strany mezi sebou navzájem, bohužel kromě setkání ODS a OPZ. V roce 2010 jsem totiž marně nabízel panu Štabrňákovi velkou koalici ODS a OPZ s ním na starostovském postu!

A letos?
Přestože jsem p. Štabrňákovi nabídl jednání našich zastupitelů bezprostředně po volbách, přestože jsem se s ním sešel 14.10.2014 mezi čtyřma očima, kde jsem mu jednání opět nabídnul, tak k setkání zastupitelů ODS a OPZ opět nedošlo! 🙁 Nerozumím tomu proč, asi je to ukázka té zlepšené komunikace mezi zastupiteli, po které ODS ve svém letáku volalo.

Se spolkem Racek a Moderní Zliví se ODS sešla a v úterý po volbách během jednoho večera vše dohodla! O čem?

1) poprvé v historii nemají v městské radě své zástupce 3 politické strany,
2) vítězná strana je v radě v menšině,
3) v radě se sešli exvéčkařští bojovníci proti dinosaurům s 3. a nejstarším zastupitelem,
4) radním se stal i pan Pražák!
5) byla rozpuštěna dosavadní kulturní komise, ze které v nové nefunguje nikdo a do jejího čela byla dosazena pí. Vantrubová,
6) a když už došli lační koaliční zastupitelé po nových postech, tak nám opozičním zastupitelům bylo prohlasováno to, kam už nikdo od nich nechtěl.

Nezbývá mi než si položit otázku, zda voliči kandidátů ODS opravdu chtěli takto složenou radu města? Dokáže ODS v radě města chránit Zliv nebo dojde k naplnění osobních a podnikatelských záměrů některých zastupitelů či osob v pozadí?

Ing. Jan Koudelka,
opoziční zastupitel
a předseda finančního výboru zastupitelstva

Comments are closed.