Ing. Jíša Ivo – medailón

V profilu jsem napsal:

„Není mi lhostejná budoucnost našeho města, a proto se chci podílet na jeho správě“.

Co si pod tím představit ?

Každý občan by měl mít na paměti, že peníze města jsou jeho peníze a neměl by se spokojit pouze s výroční zprávou či závěrečným účtem, ale měl by se zajímat o to, jakým způsobem probíhají výběrová řízení i na investiční akce, které ze zákona výběrovému řízení nepodléhají. Tento otevřený přístup nabízejí „Občané pro Zliv“.

Dovedu si představit, že o investičních akcích ve velikosti téměř ročního rozpočtu města (rozložených do více let) a s nimi souvisejících ročních provozních nákladech, se budou občané mít možnost vyjádřit v referendu, které by bylo závazné v případě nadpoloviční účasti voličů.

Město Zliv má vlastní zdroj velmi kvalitní podzemní vodu, která se z hygienických důvodů ošetřuje chlórem. V dnešní době již existují způsoby úpravy bez nutnosti chlórování. Myslím si, že by stálo za zvážení pokusit se tuto technologii použít i v našem městě. Každá investice do vody je prospěšná pro zdraví všech. Prakticky dvě třetiny Německa používají nechlórovanou vodu a nemyslím si, že jejich životní prostředí je o tolik lepší než naše.

 

Comments are closed.