JAK VLASTNĚ MŮŽEME HLASOVAT?

OPZ hlas 950Vážení voliči,

je třeba si uvědomit, že v komunálních volbách nemáte pouze 1 hlas, ale máte 15 volebních hlasů. Před provedením volby si musíte uvědomit, jakou Zliv vlastně chcete a jak se svými 15 hlasy naložíte.

Máte několik možností:

1. možnost – rozhodnete se dát všech svých 15 hlasů jedné volební straně … např. mohu doporučit č. 6 „Občané pro Zliv“. 🙂 Uděláte to tak, že jeden jediný křížek umístíte do rámečku vlevo od označení volební strany „Občané pro Zliv“ (jak to vidíte na obrázku). Tím OPZ získá vašich 15 hlasů. Díky tomu nám vyslovíte 100% podporu, za kterou vám předem velice děkujeme! Toto variantu pochopitelně doporučujeme! 🙂

2. možnost – rozhodnete se, že „Občané pro Zliv“ jsou vám hodně sympatičtí a chcete jim dát většinu svých hlasů, proto umístíte jeden křížek do rámečku vlevo od označení volební strany „Občané pro Zliv“ a např. 3 „malé“ křížky přidělíte některým kandidátům jiných volebních stran, od kterých očekáváte, že budou v zastupitelstvu dobře hájit vaše zájmy. Ve výsledku tak OPZ od vás získá 12 hlasů a 3 hlasy strany ostatních kandidátů. To je taky celkem rozumná možnost volby, přináší však s sebou určitá rizika. Částečně oslabujete oblíbenou stranu a vaše křížky nemusí nakonec stačit ani u preferovaných jednotlivců k tomu, aby se dostali do zastupitelstva.

3. možnost – svých 15 volebních hlasů rozmístíte pomocí „malých“ křížků kvalitním kandidátům z různých volebních stran. To se sice jeví jako na první pohled dobrá volba. Je však třeba si uvědomit, že váš „malý“ křížek u kandidáta, např. na 4. místě kandidátky, znamená nejdříve hlas pro stranu jako celek. V případě, že však kandidát č. 4 nezíská dostatečné množství preferenčních hlasů, váš hlas posune do zastupitelstva kandidáta č.1 nebo č.2, kterého jste volit v žádném případě nechtěli.

Nenechte se však vystresovat složitostí všech možností volby.
Do okamžiku sečtení všech hlasovacíh lístků není nic jasného ani rozhodnutého.

Využijte, prosím, svého hlasovacího práva a pojďte k volbám!
I na Vašem hlasu záleží!

 

OPZ 2014 logo 120

Ing. Jan Koudelka,
starosta města Zliv a lídr kandidátky „Občané pro Zliv“

PS: na webu jsem objevil několik zajímavých odkazů ke komunálním volbám:
Jak funguje volební systém do obecních zastupitelstev? nebo Simulátor volebního lístku

OPZ - volte c.6 - vyrez 1050

Comments are closed.